Królowa Elżbieta II Prywatnie i Służbowo

Witajcie!!
Życie królowej Elżbiety II do najłatwiejszych nie należy. Każdy dzień podlega odpowiedniemu harmonogramowi. Odpisywanie na listy, zapoznawanie się z dokumentami rządowymi czy też umówione spotkania to jej codzienność. Chwile wolne od pracy zdarzają się, oczywiście, jednak nie są tak częste jakby królowa sobie życzyła. Wiadomo, urzędowanie na takim stanowisku jest pełne wyrzeczeń i obowiązków.

Do najczęstszych obowiązków Królowej należą spotkanie, przyjęcia czy też tak zwane garden party. Wiadomo, że część z tych obowiązków biorą na siebie pozostali członkowie Windsorów, jednak są spotkania, na których królowa osobiście musi się pojawić.  W ciągu roku przez pałac Buckingham przewija się około 50 tysięcy osób, a na coroczną herbatkę w pałacowych ogrodach zapraszanych jest około 8 tysięcy ludzi. Oczywiście ta ogromna liczba osób nie jest zapraszana na raz. Zwykle tego typu impreza podzielona jest na szereg mniejszych, co znacznie ułatwia jej organizację.Jednak za każdym razem tego typu wydarzenie to wielki sprawdzian dla służby pałacowej.

Królowa Elżbieta II Swoich gości w Londynie najczęściej przyjmuje w w pałacu Buckingham. Stół na 120 osób przy którym odbywają się oficjalne przyjęcia ustawiony jest w kształt podkowy, a przy jego zastawianiu pracuje sztab ludzi. Porcelana, sztućce oraz kryształowe kieliszki muszą lśnić, a wszystko musi być przygotowane perfekcyjnie. Wszystko ustawiane jest pod linijkę, a cała zastawa musi być ustawiona w tej samej odległości od siebie, tyczy się to nawet krzeseł. Zwiedzając pałac Buckingham widziałam to dzieło na własne oczy,  rzeczywiście sala oraz stół robią wielkie wrażenie. Pracę lokajów podczas przyjęć synchronizuje sygnalizacja świetlna. Czerwone światło oznacza czekać, żółte przygotować się, a zielone, że można już podawać dania. Menu podczas takich uroczystości jest bardzo wykwintne, a goście usadzani są według specjalnego klucza. Królowa podczas pierwszego dania rozmawia z osobą siedzącą po jej prawej stronie. Podczas drugiego z osobą siedzącą po jej lewej, a podczas deseru z obojgiem.  Zwykle podczas tego typu przyjęć Elżbieta wygłasza przemówienie którego długość nie przekracza 7 minut. Honorowy gość także zabiera głos.

 Jednak becie królową to nie tylko obowiązki. Nawet takiej osobowości zdarzają się dni wolne od pracy, które Elżbieta najczęściej spędza w swoich prywatnych zamkach czyli w Sandringham i Balmoral. Tutaj panuje już nieco swobodniejsza atmosfera. Na co dzień nosi się ubiór sportowy, a główne zajęcia rodziny królewskiej to spacery, polowanie oraz łowienie ryb. Królowa podczas tych wolnych dni z pasją oddaje się swoim zwierzętom teraz głownie koniom i gołębiom. Kiedyś hodowała psy rasy corgi, niestety niedawno ostatni z rodziny jej czworonogów odszedł, co królowa z wiadomych względów bardzo przeżyła, gdyż była wielką miłośniczką tej rasy. Wystąpiła nawet z nimi na okładce gazety.
Tak więc jak widzicie bycie królową wcale łatwe nie jest.
Nakazy, zakazy a także kalendarz wypełniony po brzegi powoduje, że raczej nie każdy w dzisiejszych czasach, chętnie objął by takie stanowisko.


*****

Pozdrawiam
:)


Komentarze

 1. Prywatnie wydaje mi się taka strasznie zimna, wolę Dudę hehe:D:*

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe ile z tych sztywnych zasad się zmieni, gdy na tronie zasiądzie jej następca.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawy wpis :) Rzeczywiście bycie królową nie jest łatwe.
  Pozdrawiam i zapraszam na nowy post!
  www.tipsforyoungers.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Życie królowej na prawdę, a tych książkowych troszkę się różni. Nie wszystko jest takie kolorowe i proste. Bycie królową nie jest łatwe, a na wszystko trzeba sobie zapracować. Przede wszystkim na dobrą reputację i szacunek :)
  Nie wiedziałam, że na co dzień można spotkać ją w sportowych ubraniach :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj tak, rzeczywiście bardzo zobowiązujące stanowisko, a wszyscy myślą, że wystarczy założyć koronę i już :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Rzeczywiście dyscyplina to tutaj podstawa...

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Nowości Kosmetyczne No7

Kwietniowy Glossybox - Edycja UK

Lutowy Glossybox - Edycja UK