"W domu Madame Chic" - Jennifer L. Scott

Witajcie!!
Jakiś czas temu był wielki szał na książkę "Lekcje Madame Chic". Wszyscy zachwalali i zachwycali się tą pozycją. Ja także ulęgłam tej zbiorowej fascynacji i skusiłam się na nią. Książka mile mnie zaskoczyła, a także otworzyła mi oczy na kilka spraw dotyczących ubioru.
Kiedy więc na rynku ukazała się druga część o Mamade Chic, czym prędzej chciałam ją przeczytać, licząc na to, że i tym razem książka da mi wiele ciekawych inspiracji. Po jej przeczytaniu nastąpiło niestety lekkie rozczarowanie. Ale może zacznijmy od początku...Kiedy Jennifer przyjechała do Paryża, była zwykłą dziewczyną z Kalifornii, nie mającą pojęcia, czym jest styl i elegancja. Tego wszystkiego oraz sztuki życia nauczyła ją dopiero madame Chic.

Minęły lata, Jennifer wróciła do USA, wyszła za mąż i założyła rodzinę. Wychowując dwie córeczki i prowadząc dom, wpadła w monotonię codziennych obowiązków. Wtedy zaczęła przypominać sobie paryskie mieszkanie swojej mentorki, w którym zawsze jadano przy pięknie nakrytym stole, nie brakowało świeżych kwiatów, a wszyscy uwielbiali wspólne domowe posiłki.

Czy zabiegana kobieta, mama dwójki dzieci może stworzyć taki dom i celebrować każdą chwilę?
Jennifer postanowiła spróbować. I wiecie co? Naprawdę jej się udało!


Książka podzielona jest na dwie części.

Część pierwsza: W twoim domu

Rozdział 1 - Francuski łącznik
Rozdział 2 -Zakochaj się w swoim domu na nowo
Rozdział 3 - Bałagan (wokół nas i w nas)

Część druga: Codzienne przyjemności

Rozdział 4 - Przyjemności poranka
Rozdział 5 - Przyjemności popołudnia
Rozdział 6 - Przyjemności wieczoru


Książka ta to swoisty poradnik jak prowadzić swoje domostwo, nie czując się przy tym jak typowa kura domowa, a także jak w nawale codziennych obowiązków nie zapomnieć o sobie i znaleźć chwilę przyjemności tylko dla siebie. Ja ogólnie rzecz biorąc  bardzo lubię tego typu poradniki. Uważam, że potrafią one znacznie ułatwić nasze codzienne gospodarowanie czasem, a także pomagają nam się lepiej zorganizować. Książek o takiej tematyce przeczytałam już kilka i muszę przyznać, że zawsze czegoś ciekawego się z nich dowiedziałam.

Jeśli chodzi o tą pozycję to jestem nią troszkę rozczarowana. Niby możemy w niej znaleźć garść porad i fajnych rozwiązać, jednak mimo wszystko czegoś mi w niej brakuje. Pewnie na moją opinię ma wpływ, porównanie tej książki do "Lekcji madame Chic". Myślałam, że druga część będzie tak samo dobra, jak nie lepsza... No ale niestety, moje przeczucia się nie sprawdziły. Jednak mimo wszystko, jestem pewna, że znajdą się entuzjaści tej książki, gdyż tematyka prowadzenia domu która jest w niej zawarta,  jest dość obszerna. Może w niej znaleźć nie tylko porady jak posprzątać nasz dom, czy też utrzymać w nim porządek. Ale także propozycję utworów muzycznych oraz świec zapachowych, które umilą nam poszczególne pory dnia. Porady dotyczące urody czy też naszego stroju. Przepisy na smaczne dania. A także wiele innych cennych wskazówek, dotyczących naszego codziennego życia.

Mimo iż po przeczytaniu tej pozycji czuję lekki niedosyt, to mimo wszystko uważam, że warto ją przeczytać. Myslę, że każdy z nas znajdzie w tej książce coś, co pozwoli mu ulepszyć swoją codzienność.

Polecam
;)

Komentarze

 1. Nie mam czasu nawet sprzątnąć :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Przeglądałam parę razy tę książkę i jakoś nie zachęciła mnie do kupna.
  :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pewnie kiedyś przeczytam,pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam, z tym, ze faktycznie, pierwsza cześć lepsza, ciekawe jaka bedzie trzecia

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie mam jej w planach, ale nie mówię nie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa jestem tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 7. Teraz coraz bardziej popularne są tego typu książki

  OdpowiedzUsuń
 8. może kiedyś przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Interesująca książka ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Pierwsza część bardzo mi się spodobała, ta też wydaje się ciekawa, a wczoraj widziałam w empiku kolejną część :)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Nowości Kosmetyczne No7

Kwietniowy Glossybox - Edycja UK

Lutowy Glossybox - Edycja UK