Halloween

Witajcie!!
Kiedy ludzie w Polsce szykują się do obchodów Święta Wszystkich Zmarłych, zachód przygotowuje się do Halloween. Wiem, że ten zwyczaj ma swoich zwolenników jak i przeciwników. Ja jakoś specjalnie nie celebrowałam, i nie celebruję tego dnia. Kilka dobrych lat temu, kiedy jeszcze mieszkałam w Polsce, o Halloween mało się mówiło i bardzo rzadko obchodziło.  Dopiero kiedy przeprowadziłam się do UK zauważyłam, że tutaj to święto jest bardzo popularne. Już od kilku tygodni w sklepach można spotkać hurtowe ilości dyni, ale także specjalne przygotowane stoiska,  na których możemy kupić kostiumy czy też dyniowe smakołyki. Domy na zewnątrz jak i wewnątrz, bardzo często są przyozdabiane przez dzieciaki, które tego wieczora chodzą od domu do domu, wykrzykując:"Cukierek czy psikus"!

W wielu miastach obywają się także Halloweenowe imprezy, na które wpuszcza się tylko osoby przebrane.
W samym tylko Londynie odbędzie się kilkanaście takich imprez.


Już dzisiaj podróżując w południe metrem, spotkałam pierwsze przebrane osoby.
A wracając z pracy do domu, natknęłam się na kilka przystrojonych domów.

Ja planów na ten dzień jakiś specjalnych nie mam. 
Być może wieczorem wybiorę się na miasto zobaczyć co też ciekawego się dzieje.
A Wy jaki macie stosunek do tego dnia??
Obchodzicie je?

Pozdrawiam
;)

Komentarze

 1. Ja również bez planów na ten dzień. Wieczór z książką :) W Polsce też już od kilku lat wchodzi moda halloweenowa, może nie na tak szeroką skalę, ale tak jak piszesz - kiedyś to była rzadkość. Mam teraz okazję być w Polsce i widzę już trochę różnic, ale co do 'zawalonych' parkinów przy cmentarzach to nic się nie zmieniło ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie obchodzę, ale wszelkie dekoracje hallowennowe bardzo mi się podobają i fajnie by było jakby były bardziej popularne w Polsce:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tradycja zagraniczna zadomowiła się już w Polsce :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigdy nie obchodziłam tego dnia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne te dyniowe ozdoby <3 A dom w pajęczynie prezentuje się świetnie!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja uwielbiam jesień, która zawsze kojarzy mi się z dynią i Halloween. Mimo, że wiele osób nie toleruje tego święta lub uważa, że to nie nasze święto ja je bardzo lubię i na swój sposób obchodzę ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeszcze nigdy nie obchodziłam Halloween ale dynie bardzo mi się podobają :)

  OdpowiedzUsuń
 8. dekoracje mi się podobają, ale nie obchodzę

  OdpowiedzUsuń
 9. podoba mi się Halloween, tylko szkoda,że u nas nie jest ono tak bardzo popularne

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo podobają mi się dekoracje i stroje halloweenowe, jednak nie popieram tego święta w Polsce. Mamy swoje tradycje i nie potrzebujemy jeszcze kopiować i ściągać tych z zachodu. Ja nie obchodzę, nawet mimo tego, że mieszkam w Niemczech, gdzie to "święto" jest obchodzone, w niektórych miejscach dość hucznie.

  OdpowiedzUsuń
 11. u nas w Krakowie tez na rynku były imprezy z tej okazji z tego co wiem....oprócz tego w sklepach zwłaszcza tych większych pojawiają się już specjalne wydzielone miejsca na dynie, przebrania Halloweenowe itp a wystawy sklepowe zdobią dynie;)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Nowości Kosmetyczne No7

Kwietniowy Glossybox - Edycja UK

Lutowy Glossybox - Edycja UK