Zorganizuj Się cz.2

Witajcie!!
Dzisiaj druga część z zapowiedzianego jakiś czas temu cyklu: "Zorganizuj się ". 
Dzisiejszy temat  to bałagan. Porządkowanie naszego mieszkania najlepiej zacząć od bałaganu który widzimy codziennie, czyli najlepiej wpierw ogarnąć salon czy też kuchnie, a na koniec zostawić sobie np. strych czy piwnicę. 

W porządkowaniu naszego otoczenia bardzo pomocne jest, aby każdy przedmiot miał określone miejsce przechowywania. Wprowadzi to nie tylko ład do naszego otoczenia, ale także zaoszczędzi nam czasu na poszukiwaniach danego przedmiotu. 

Wprowadź nową zasadę: za każdym razem, gdy do domu trafia jedna nowo zakupiona rzecz, jedna stara musi zostać wyrzucona. 

Chodząc po schodach nigdy, nie schodź z pustymi rękoma. Zawsze weź ze sobą jakieś rzeczy, których miejsce jest na górze lub na dole, i odłóż je, gdy tam się znajdziesz.
Wyznacz jedno miejsce w domu dla książek z biblioteki  w ten sposób zakończysz poszukiwania, które mają miejsce w chwili gdy książki trzeba oddać.

Zlikwiduj wszystkie szuflady "na rupiecie" albo pozwól sobie na tylko jedną taką szufladę, w której będziesz sprzątać przynajmniej raz w tygodniu. 
Zwróć uwagę, jakie rzeczy gromadzą  się w Twoim domu i gdzie się one gromadzą, a następnie w pobliżu tego miejsca wyznacz dla nich oficjalne lokum. Wprowadź, kosze półki, teczki oraz wyznacz jeden koszyk na pocztę, rachunki, paragony i listy. 

Załóż kilka kolorowo oznaczonych teczek na bony, zaproszenia, instrukcje i inne papiery mające "datę przydatności", po której tracą ważność i jedynie zaśmiecają Twoje blaty. 

W pobliżu drzwi do domu zawieś zawieś haczyki na klucze i torebkę, tak aby po wejściu do domu, mogła je tam od razu odwiesić.


****A teraz czas na małą "czystkę", czyli pozbywamy się rzeczy, których już nie potrzebujemy.

Bez zbędnego bólu należy wyrzucić, sprzedać lub też oddać innym:
- czasopisma które miałaś zamiar przeczytać, lecz nigdy nie znalazłaś na to czasu (oj ciężko u mnie z tym bywa;)
- przeterminowane leki, i kosmetyki,
- ubrania których już nie nosisz,
- stare instrukcje, rachunki czy też paragony ze sklepu,
- wszystkie popsute rzeczy, których nie zamierzasz naprawić,
- wszystko co Ci się nie podoba,
- niechciane prezenty,

Pamiętajmy, im więcej czasu i wysiłku włożymy w  bycie osobą uporządkowaną, tym mniej czasu będziemy potrzebować na utrzymanie ładu i porządku.

Do następnego ;)

Komentarze

 1. Świetne porady najlepsza - ''Wprowadź nową zasadę: za każdym razem, gdy do domu trafia jedna nowo zakupiona rzecz, jedna stara musi zostać wyrzucona'' ;))

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie tez ciezko z pozbywaniem sie starych magazynow, choć powoli robię postępy :) Pozdr

  OdpowiedzUsuń
 3. ja dziś próbowałam kilka tych zasad u siebie...
  poszło nie najgorzej ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo przydatne zasady :)
  Zapraszam.

  OdpowiedzUsuń
 5. o tak trzymanie starych rzeczy lub jakiś multum pudełeczek bo nóz widelec się przydadzą taaakkk skąd ja to znam xD

  OdpowiedzUsuń
 6. hehe dobre :) akurat nie mam problemu z organizowaniem się- co pół roku mniej więcej robię porządki w szafach i jak mam coś co już dawno nie nosiłam to wyrzucam. w papierach i dokumentach też często robię porządki. więkość rzeczy ma też swoje miejsce :)

  OdpowiedzUsuń
 7. ale jak się już taki dom odgraci, to uczucie jest bezcenne tego luzu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, ma się przestrzeń do lepszego oddychania ;)

   Usuń
 8. u mnie wprowadzanie tych zasad - bo je stosuje od jakiegoś czasu - było "ciężkie" ale polecam
  warto odgracać przestrzeń wokół siebie - to wpływa na naszą psyche:)
  pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 9. świetne porady na temat sprzątania bałaganu :) robiłam to wszystko na wakacjach :)

  I-am-Journalist.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Bezcenne porady :) tylko trudne by zastosować na co dzień...A ile jest rzeczy, które można wyrzucić, tylko musze się za to zabrać.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja uwielbiam organizację, polecam organizery do szuflad z pudełek po butach lub po popularnym teraz glossyboxie :D Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od dawna już wykorzystuję pudełka po glossyboxie, trzymam w nich zapasy kosmetyków ;)

   Usuń
 12. Na szczęście jeśli chodzi o dbanie o mieszkanie, porządki i sortowanie rzeczy, niepotrzebne mi są podręczniki i poradniki :) Po prostu to lubię i przyjemność sprawia mi utrzymywanie porządku. Każda rzecz musi mieć swoje miejsce, a każda niepotrzebna rzecz oddana lub wyrzucona. Nie lubię rupieciarni i niepotrzebnych pierdół zajmujących tylko miejsce :) Jednak nie powiem fajnie coś takiego przeczytać, uśmiechałam się widząc ile rzeczy robię poprawnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też staram się pozbywać niechcianych rzeczy i raczej nie mam problemu z utrzymaniem porządku jednak od czasu do czasu lubię sobie przeczytać jakiś poradnik na ten temat. Wiadomo, samodoskonalenia nigdy za wiele ;)

   Usuń
 13. teoria teorią, a bałagan bałaganem ;) a może jeszcze się przyda, a może jeszcze założę i upycham to wszystko po kątach, chomikuję ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj ja też tak mam, jednak staram się z tym walczyć ;)

   Usuń
 14. To otwarte zaproszenie dla was wszystkich, aby stać się częścią największej organizacji na świecie i osiągnąć szczyt kariery. Gdy rozpoczyna się tegoroczny program rekrutacyjny, a nasza coroczna impreza żniwna jest już blisko. Wielki mistrz dał nam mandat, aby zawsze docierać do ludzi takich jak ty, więc skorzystaj z okazji i dołącz do wielkiej organizacji Illuminati, dołącz do naszej globalnej jednostki. Doprowadzić ubogich, potrzebujących i utalentowanych do sławy i bogactwa. Zdobądź pieniądze, sławę, potęgę, bezpieczeństwo, zdobądź uznanie w swoim biznesie, karierze politycznej, awansuj na najwyższe pozycje we wszystkim, co robisz, bądź chroniony duchowo i fizycznie! Wszystko to osiągniesz w blasku oczu

  Iluminaci nie mają żadnego związku z satanizmem, lucyferyzmem ani żadną religią. Podczas gdy nasi poszczególni członkowie mogą podążać za dowolnym wybranym przez siebie bóstwem, działamy wyłącznie dla dobra i ochrony gatunku ludzkiego.

  Czy akceptujesz przynależność do nowego porządku światowego Illuminati?
  Call & WhatsApp +19735567426
  �� illuminatipriest60@gmail.com

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Nowości Kosmetyczne No7

Kwietniowy Glossybox - Edycja UK

Lutowy Glossybox - Edycja UK