Ciekawostki Ze Świata

Witajcie!!
Dzisiaj kolejny post z serii ciekawostki ze świata.
Tym razem zabieram Was do miejsc, gdzie nie jednemu z Was od spojrzenia w dół może zakręcić się w głowie. Dzisiaj pokażę Wam najgroźniejsze widoki świata.

"Język Trolla" - Norwegia

Język Trolla to charakterystyczna skała znajdująca się w Norwegii na pograniczu płaskowyżu Hardangervidda, nieopodal miasteczka Tyssedal. Aby usiąść na końcu "języka" trzeba mieć nie lada odwagę.


****


"Basen w chmurach" - Singapur


Mowa tutaj o hotelu Marina Bay który można zaliczyć do najbardziej luksusowych na świecie. Jego największą atrakcją jest dach, który swoim kształtem przypomina deskę surfingową. Na dachu tego niesamowitego hotelu znajduje się 150 metrowy basen, z którego rozciąga się niesamowity widok na miasto. 

 Basen kończy się na skraju budowli, dając złudzenie, że bez problemu można z niego spaść.
Jednak bez obaw niżej znajduje się jeszcze taras z barierkami ;)

 Dach tej niesamowitej budowli wystaje jeszcze 67 metrów poza ostatnią z wież na której jest osadzony, częściowo więc wisi w powietrzu. 
 ****
Grand Canyon "Skaywalk" - USA


Jest to słynny taras widokowy z którego można podziwiać Wielki Kanion Kolorado. 
Wiszący na ponad kilometrowej wysokości nad rzeką Kolorado taras jest wysunięty na 20 m ze skalnej ściany. Konstrukcja ma kształt podkowy, podłogę zaś tworzą tafle szkła o grubości 10 cm, dzięki czemu taras może unieść do 70 ton oraz wytrzymać trzęsienie ziemi czy też silne wiatry. W praktyce jednorazowo wchodzi na niego 120 osób. 
****

"Tianmen" - Chiny 
Ten 60- metrowy szklany chodnik jest zawieszony na zboczu góry Tianmen na wysokości 1430 m nad poziomem morza.


****


"Ścieszka śmierci"  - Hiszpania

Najniebezpieczniejsza ścieżka świata powstała w 1950 r. i od tamtego czasu jej stan z roku na rok się pogarsza. Niektóre części konstrukcji już odpadły, tak że w tych miejscach można przejść tylko po wąskich stalowych rusztowaniach. Ścieszka ma około metra szerokości i wisi na wysokości 100 m nad rzeką. W latach 1999 i 2000 doszło tu do dwóch śmiertelnych wypadków, po których trasa została zamknięta. Jednak  nawet to nie powstrzymuje miłośników adrenaliny przed zdobywaniem ścieżki. Na najtrudniejszych odcinkach można co prawda przywiązać się liną jednak i tak nie mamy pewności, że się nie zerwie.

Mam nadzieję, ze podobają Wam się posty tego typu.
Pozdrawiam ;)

Komentarze

 1. jako że mam masakryczny lęk wysokości to sama myśl o tych miejscach mnie przeraża ;) choć Wielki Kanion Kolorado coś niesamowitego!

  OdpowiedzUsuń
 2. są na świecie zachwycające miejsca! super post, lubię takie ciekawostki. oby jak najwięcej takich :))

  OdpowiedzUsuń
 3. znałam tylko "Język Trolla" ( a nie wiedziałam,że tak to się nazywa) i Canyon w USA. Rozwalił mnie totalnie ten basen w Singapurze! Aż jutro tacie pokaże te fotki :) :)

  OdpowiedzUsuń
 4. coś dla mnie ;)
  nie mam lęku wysokości ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. świetna sprawa, chętnie bym te miejsca zwiedziła :) no..może oprócz ostatniego ;P
  basen cudo <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe miejsca są na naszej planecie. Zapewne nie da się zobaczyć wszystkich, ale przynajmniej wybrane. Norwegia piękna!!

  OdpowiedzUsuń
 7. ten "basen w chmurach" mnie zachwycił :))

  OdpowiedzUsuń
 8. najgroźniejsze a zarazem najcudowniejsze widoki na świecie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja bardzo lubię tego rodzaju posty. Świetny zbiór przedstawiłaś. Mnie najbardziej przeraża chyba Język Trolla, a na drugim miejscu Hiszpańska Ścieżka;)

  OdpowiedzUsuń
 10. W życiu nie weszłabym na żadne z tych miejsc ;P Post jest fajny i ciekawy, ale chyba zemdlałabym ze strachu w większości tych miejsc :P

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Nowości Kosmetyczne No7

Kwietniowy Glossybox - Edycja UK

Lutowy Glossybox - Edycja UK