Życzliwość Dobra Rzecz

Witajcie!
Dzisiaj Sylwester, czyli ostatni dzień w roku. Wiele osób w tym okresie robi postanowienia noworoczne, czy też podsumowanie minionego roku. Ja podsumowania minionych 12 miesięcy nie robię. Postanowienia zawsze jakieś sobie stawiam, jednak na narzucam sobie jakiegoś wielkiego rygoru w ich przestrzeganiu. Oczywiście, staram się ich dotrzymywać, jednak życie to nie akademia wojskowa, więc uważam, że drobne odstępstwa i nam się mogą trafić.  Tak więc podchodźcie do swoich postanowień z małym przymrużeniem oka. Gwarantuje Wam, że wtedy łatwiej będzie Wam w nich wytrwać.

Sylwester jest też takim dniem kiedy ludzie składają sobie życzenia. Więc chyba pora i na mnie. Ja Wam kochani życzę w nowym roku przede wszystkim zdrowia, bo tak naprawdę bez zdrowia nie ma nic.  Życzliwości, pogody ducha i wzajemnego zrozumienia, bo wierzcie mi, wtedy naprawdę łatwiej się żyje i pokonuje trudności, jakie możemy napotkać na naszej drodze. 

Od kilkunastu lat mieszkam w Londynie. Zawsze zachwycała mnie, i nadal zachwyca, pogoda ludzi tu mieszkających. Ich życzliwość, zrozumienie, i to, że dla większości z nich szklanka jest zawsze do połowy pełna. Oczywiście nie wszyscy wyspiarze maja takie usposobienie. Im także zdarzają się gorsze dni, kiedy to mają ochotę przeklinać cały świat. Jednak z mojego doświadczenia wiem, że nie często im się to zdarza.  

Eskalacja życzliwości i radości  występuje u nich najbardziej w okresie świątecznym. Ludzie, zamiast stresować się nadchodzącymi świętami, cieszą się i razem celebrują ten czas. Świąteczne drinki, obiady czy tez lunche zaczynają się już tutaj w połowie listopada. Po ulicach biegają uśmiechnięci londyńczycy w świątecznych swetrach z podarunkami w rękach. W tym roku na kilka dni przed wigilią, specjalnie wybrałam się sama na miasto aby skosztować tej atmosfery. I rzeczywiście, widok był niesamowity. Ludzie serdeczni, zadowoleni, widać, że naprawdę czekają na tych kilka magicznych dni w roku. Często się pozdrawiają, życzą sobie wesołych świąt, jest to naprawdę bardzo miłe i życzliwe. Ja sama tego dnia, kilka razy usłyszałam życzenia Wesołych Świąt, od ludzi którzy nie znałam i których pierwszy raz na oczy widziałam. Powiem Wam, że było to bardzo miłe.Kolejna sytuacja, prozaiczna miała miejsce w supermarkecie. Na dzień przed wigilią wybrałam się do supermarketu po ostatnie zakupy świąteczne. Tłumy jak podczas amerykańskich wyprzedaży. Ludzi pełno wszędzie. Nie zrażałam się tym jednak. Wiadomo, zakupy trzeba zrobić. W końcu stanęłam w kolejce do kasy samoobsługowej. Przede mną typowa czteroosobowa angielska rodzina już rozpoczęła kasowanie swoich produktów. Nie zwróciłam jednak uwagi na to, że mieli aż dwa wielkie koszyki wyładowane po same brzegi. Już wtedy wiedziałam, że trochę sobie postoję. Owszem, na początku trochę się tym zirytowałam, jednak widziałam, że nie wiele w tej sprawie mogę zrobić. Pozostało mi tylko czekanie. Państwo byli bardzo mili, serdecznie się do mnie uśmiechali, zwrócili nawet uwagę na moje lody które leżały na taśmie i czekały na skasowanie. Pani powiedziała: "Kurde, jakbym wiedziała, że maja takie lody, to sama bym je kupiła, a tak to tylko mogę powiedzieć Pani smacznego ;).  Odpowiedziała: "Mam nadzieje, że następnym razem uda Wam się je kupić". Kiedy już skasowali swoje produkty i chcieli za nie zapłacić okazało się, że mają przy sobie tylko banknoty £50, których maszyna nie przyjmuje. Więc kolejne czekanie, gdyż obsługa musiała im te banknoty rozmienić. W końcu transakcja doszła do skutku, zapakowali się i mieli odchodzić.  Nadle senior rodziny odwraca się w moją stronę i mówi: "Przepraszamy za kłopot, dziękujmy za cierpliwość i życzymy wesołych świąt". Powiem Wam, że było to naprawdę bardzo miłe.
Inna sytuacja miała miejsce kilka lat temu. Było to także przed świętami. Wracałam dość późno z pracy około 23. Wiadomo w tych godzinach człowiek marzy tylko o tym, aby jak najszybciej znaleźć się w domu. Wracałam metrem i już dojeżdżałam do stacji na której miałam wysiąść. Niestety z powodu jakiejś awarii, pociąg nie mógł się na tej stacji zatrzymać. Motorniczy został o tym poinformowany za późno, więc pasażerowie nie mieli szans wysiąść na stacji wcześniej. Więc de facto wszyscy pasażerowie który zamierzali wysiąść na tej samej stacji co ja, musi dojechać do kolejnej stacji, i dopiero tam mogli wysiąść i zawrócić. Oczywiście dystans pomiędzy tymi stacjami był dość duży, więc o pieszej wędrówce nie było mowy. Chyba nie muszę pisać, że większość pasażerów, byłą tą całą sytuacją dość poirytowana. Szczęście jednak trochę nam dopisało, i po wyjściu z metra od razu złapaliśmy autobus, który był dość pusty, więc udało nam się wszystkim do niego zapakować. Ruszyliśmy, ludzie w posępnych nastrojach, wielu z nich psioczyło na motorniczego, który tak naprawdę niczemu nie był winien. W pewnym momencie wstał jeden z pasażerów i powiedział, że jest z aktorem w londyńskim teatrze i właśnie tak się składa, że w raz z nim podróżuje kilku jego kolegów, także aktorów. Idą święta, więc nie ma sensu się smucić, trzeba się radować, i chociaż  ta podróż ma małe utrudnienia, to on sprawi, że zakończymy ją radośnie i z uśmiechem na twarzy. I na to wszystka gruba około 10 osób wstała założyła czapki świętego mikołaja i zaczęła śpiewać piosenki świąteczne, tańcząc przy tym na  środku autobusu. Po paru minutach wszyscy pasażerowie im wtórowali i się śmiali. Atmosfera od razu się rozluźniła, a jak przyszło nam wysiadać, na naszej stacji, to wszyscy sobie życzyli wesołych świąt i się ściskali.  Było to bardzo miłe i sympatyczne. Powiem Wam, że w okresie świąt takie sytuacje nie są rzadkością. Pasażerowie londyńskiego metra w tym okresie często po kilku głębszych, zaczynają śpiewać świąteczne piosenki , wszyscy zaczynają się dołączać i tym oto sposobem cały wagon śpiewa i  się śmieje. W tym roku także udało mi się załapać na takie kolędowanie w metrze. Tak więc widzicie, świętuje się tutaj na całego.

Tak więc Kochani w nowym roku życzę życzliwości, pogody ducha i jak najwięcej uśmiech na twarzy.

Pozdrawiam

:)

Komentarze

 1. ja życzę spokojnego i radosnego Nowego Roku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i także życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku :)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Dziękuję i Tobie również spełnienia marzeń życzę w Nowym Roku :)

   Usuń
 3. Szczęśliwego Nowego Roku! Oby ten nadchodzący był jeszcze lepszy od starego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten miniony rok był dość dobry dla mnie, ale mam nadzieję, że ten nowy będzie jeszcze lepszy :) Tobie również wszystkiego dobrego :)

   Usuń
 4. Cudownego Nowego Roku, niech będzie zaskakujacy i pelen ciekawych spotkań :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, mam nadzieję, że właśnie taki będzie :)

   Usuń
 5. Odpowiedzi
  1. Dziękuję i Tobie również szczęśliwego Nowego Roku :)

   Usuń
 6. Jak to mówią ,,życzę Ci zdrowia, a z resztą to kombinuj!" :P
  Chętnie obserwuję!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :)) Dokładnie niech zdrowie będzie dobre, a z resztą sobie dam radę :) Tobie również wszystkiego dobrego w Nowym Roku :)

   Usuń
 7. Rzeczywiście, takiej otwartości w Polsce pewnie nie doświadczymy i myślę, że u nas wszyscy przejmują się jak wypadną święta, chcemy się pokazać jak najlepiej przed rodziną i te nasze przygotowania przed świętami to jakiś horror. Potem nagle nadchodzi wigilia i wszyscy przestają na siebie pokrzykiwać nerwowo, staja się serdeczni i wywalają te tony żarcia na stół, oczywiście, nikt nie jest w stanie tego naraz skonsumować, więc do końca świąt starają się przejeść swoją nadprodukcję. Wiadomo, to takie trochę uogólnienie, ale myślę, że każdy rodak czegoś takiego w życiu doświadczył albo zaobserwował u innych. W tym roku przeprowadziłam się na głęboką prowincję i na zakupy jeżdżę do małego miasteczka nad Bugiem. Ciągle nie mogę nadziwić się jak inni są tam ludzie. W każdym sklepie ekspedientki zagadują, dają do spróbowania wędliny, na ulicy czy w kolejce obcy ludzie rozmawiają ze sobą i uśmiechają się do siebie. Kiedyś do apteki wszedł mężczyzna i zignorował kolejkę, udając się bezpośrednio do okienka. Ponieważ to ja miałam tam podejść odezwałam się, ale udał, że nie słyszy. Od razu kilka osób zaczęło mu dogadywać, tak że po odebraniu swoich zakupów wyszedł żegnany kąśliwymi uwagami o braku wychowania. To ciągle jeszcze nie to, co u Ciebie, ale już dużo lepiej niż w Warszawie czy np. Bydgoszczy, bo w okolicy tych miast zamieszkiwałam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Tobą w stu procentach. U nas, w Polsce, to zastaw się a postaw się, jest dość popularne. Gonitwa przed świętami, gotowanie ton jedzenia,porządki takie, jakby się nie sprzątało cały rok... Normalnie armagedon. Mimo iż od lat nie mieszkam w Polsce, to jednak to wszystko jeszcze dobrze pamiętam. Na zachodzie bardziej na luzie podchodzi się do świąt, i to mi się podoba. Mam nadzieję, że kiedyś i w Polsce tak będzie.

   Usuń
 8. Z tego wszystkiego zapomniałam o najważniejszym. Również życzę Wspaniałego Nowego 2020 Roku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo, i Tobie również życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku :)

   Usuń
 9. Szczęśliwego Nowego Roku ☺☺

  OdpowiedzUsuń
 10. o i można być miłym i serdecznym a nie wszędzie z paszczą i januszowaniem:D to chyba polska mentalność, że nie mamy ciepła w sobie... i wiecznie coś nam przeszkadza

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda Polacy mają tendencję do narzekania i szukania dziury w całym. A przecież czasem tak niewiele trzeba, wystarczy uśmiechnąć się i być dla siebie miłym :)

   Usuń
 11. U nas bywa z tym różnie, zauważyłam nawet, że więcej cierpliwości i ciepłego podejścia mają ludzie młodzi, a najbardziej niecierpliwi bywają emeryci.
  Zapraszam na blog paniodbiblioteki, taki bardziej prywatny:-)
  W nowym roku życzę samych miłych ludzi wokół!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może jest to spowodowane tym, że w Polsce emerytom na prawdę ciężko się żyje. W Anglii emeryci żyją pełna piersią, chodzą do klubów dla seniorów, wyjeżdżają na wakacje. Może powiedzieć, że przeżywają drugą młodość. W Polsce, niestety, wielu starszych ludzi nie może sobie na takie "luksusy" pozwolić.

   Usuń
 12. Sama dziewięć lat mieszkałam w Wielkiej Brytanii więc świetnie cię rozumiemy, a nawet zazdroszczę :).
  Naprawdę cudowni ludzie - nawet jak ty na nich niechcący wejdziesz to oni przepraszaja ciebie :). Szczęśliwego Nowego roku 😘.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda! Na początku, byłam tym bardzo zaskoczona. Człowiek wchodzi przypadkiem na drugiego człowieka a on cię za to przeprasza. Szkoda, że w Polsce ludzie nie mają do siebie takiego nastawienia :)

   Usuń
 13. Wszystkiego dobrego w nowym roku :) Wielu pięknych chwil :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Mam nadzieję, że tych pięknych chwil będzie jak najwięcej. Tobie również wszystkiego dobrego :)

   Usuń
 14. Wszystkiego dobrego w nowym roku :) ja w tamtym roku robiłam u siebie takie podsumowanie minionego roku, spisałam też wówczas swoje postanowienia, ale w tym roku tego nie robiłam - nie chcę planować. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja w tym roku postanowiłam spisać swoje postanowienia. Chyba pierwszy raz w życiu tak naprawdę. Jednak z doświadczenia wiem, że czasem lepiej nie planować...
   Tobie również wszystkiego dobrego w Nowym Roku :)

   Usuń
 15. Odpowiedzi
  1. Dziękuję i Tobie również wszystkiego dobrego w Nowym Roku :)

   Usuń
 16. Widzę że w Londynie, trochę inaczej niż w Polsce ;u nas od początku listopada szał świąt ,a im ich bliżej tym bardziej ludzie szaleją zamiast się cieszyć 😀
  Wszystkiego najlepszego w 2020 roku 😘
  Pozdrawiam
  Lili

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że ludzie powinni podchodzić do świąt z radością i na wesoło. Nie ma sensu się spinać i przejmować, że coś nam nie wyszło, czy też, że o czymś zapomnieliśmy. No cóż zdarza się i tyle ;)

   Usuń
 17. Wszystkiego dobrego w tym 2020 roku. Samych dobrych chwil :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i Tobie również wszystkiego dobrego życzę :)

   Usuń
 18. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku :)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Nowości Kosmetyczne No7

Kwietniowy Glossybox - Edycja UK

Lutowy Glossybox - Edycja UK