Prokurator - Paulina Świst

Witajcie!!
Jeszcze kilka lat temu rzadko sięgałam po książki polskich autorów. Pewnie dlatego iż wydawało mi się, że zagraniczni pisarze tworzą znacznie lepsze dzieła niż nasi rodzimi. Tak to już jest, "Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie". Jednak od jakiegoś czasu to się zmieniło i teraz coraz częściej sięgam po polskie książki, i muszę stwierdzić, że są one naprawdę dobre. Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że niektóre pozycje dorównują światowym bestsellerom jeśli chodzi o tematykę kryminalną. Tak więc nie pozostaje mi nic innego, jak tylko trzymać kciuki za polskich pisarzy i ich dzieła które jeszcze nie powstały.

Dzisiaj chciałam się skupić na ostatniej książce która wpadła w moje ręce totalnie przypadkiem.
Mowa tutaj o książce Pauliny Świst "Prokurator".


Trzydziestoletnia, niezwykle atrakcyjna Kinga Błońska jest szczęśliwą kobietą. To znaczy była. Od wielu lat dzieliła życie z tym samym mężczyzną a zawodowo, jako błyskotliwa adwokatka, odnosiła sukcesy na sali sądowej. Teraz jednak fortuna przestała jej sprzyjać: nie dość, że przyłapała męża na zdradzie, to musiała również podjąć się prowadzenia sprawy groźnego bandyty „Szarego”. Co gorsza, „Szary” jest jej przyrodnim bratem, z którym od dawna nie miała – i nie chciała mieć – nic do czynienia.
Wydarzenia ostatnich tygodni postanawia odreagować w dyskotece. Po raz pierwszy w życiu ma ochotę zachować się nieodpowiedzialnie… i udaje się jej to aż za bardzo. Ląduje w mieszkaniu Łukasza, którego dopiero co poznała na parkiecie. Po niesamowitych miłosnych uniesieniach, zaspokojona seksualnie, ale skacowana moralnie, ukradkiem wraca do domu. Zaledwie kilka godzin później przekonuje się, że pech upodobał ją sobie na dobre: "facet na jedną noc" okazuje się prokuratorem prowadzącym sprawę jej przyrodniego brata. Jakby tego było mało, wszystko wskazuje na to, że pozasłużbowe kontakty Kingi i Łukasza nie ograniczą się do jednego gorącego spotkania… Po przeczytaniu opisu książka od razu mnie zainteresowała. Pewnie dlatego, że jak widzę napis kryminał to od razu zapalam się do czytania. Jedyne co mnie trochę zdystansowało na początku to wzmianka, że o ostrym seksie. Nie powiem, że ta tematyka mnie jakoś razi, ale po fali "sukcesu" książki "50 twarzy Greya"  przez którą ja, mimo szczerych chęci, jakoś nie mogłam przebrnąć, obawiałam się, że i ta pozycja będzie bazować głównie na tej tematyce. Jednak tak się nie stało. Mimo iż w książce nie brakuje tego typy scen, to są one tak podane czytelnikowi, że nie ma tu mowy a jakimkolwiek zgorszeniu.  Wszystko jest bardzo fajnie napisane z lekkim pieprzykiem jednak bez zbędnych opisów.

Sama akcji książki jest dość dynamiczna i trzyma nas w napięciu, przez ci czyta się ją bardzo  łatwo i szybko.
Na plus trzeba zaliczyć brak zbędnych opisów, a także krótkie podrozdziały, które mi osobiście bardzo ułatwiają czytanie.

Jeśli chodzi o gatunek to mamy to połączenie kryminału, sensacji, trochę romansu, thrillera prawniczego, a także w pewnych momentach ma się też wrażenie, że czyta się erotyk. Myślę, że taki mix gatunków jest bardzo ciekawy, no i trzeba się także wykazać sztuką łączenia tego wszystkiego w jedną całość. Myślę, że autorce się to tutaj bezwątpienia udało.

Jest to pozycja która nie tylko zapewni nam mocne wrażenia, ale także porcję śmiechu w postaci ciętych ripost głównych bohaterów. Ja osobiście Wam bardzo polecam tą książkę, myślę, że czas spędzony z nią minie Wam bardzo szybko.

Pozdrawiam
:)
Komentarze

 1. Dawno nie czytałam żadnego kryminału, może przyszła pora? Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co dziwne, jak też nie :) a kiedyś za nimi przepadałam :)

   Usuń
 2. jak dla mnie opis bardzo kuszący :D
  obserwuję :)

  OdpowiedzUsuń
 3. może i się skuszę jak czas znajdę:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Idealnie wlasnie szukamlektury do poczytania!

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwszy raz czytam o tej książce

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka wygląda ciekawie

  OdpowiedzUsuń
 7. Książka wygląda ciekawie

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam kryminały, ale te wątki erotyczne niespecjalnie mnie kuszą;p

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Nowości Kosmetyczne No7

Kwietniowy Glossybox - Edycja UK

Lutowy Glossybox - Edycja UK