Słowa Które Zapadają w Pamięć

Witajcie!!
Czasami czytając dobre książki, można trafić na tekst który nie tylko jest piękny, ale także bardzo prawdziwy. Dzisiaj mam dla Was dwa cytaty, które ostatnio bardzo trafiły do mojego wnętrza.


"Bliska śmierć jest czymś strasznym, ale jeszcze gorsza jest śmierć odroczona w czasie na tyle, żeby człowiek mógł uprzytomnić sobie, jaki był dotąd szczęśliwy i ile go jeszcze czekało szczęśliwych chwil. Widzi się wtedy z całą jaskrawością wszystko, co się traci. Widok ów napełnia tak dojmującym smutkiem, że żadna śmierć pod kołami samochodu ani w morskiej toni nie wydaje się straszna".
                           Yann Martel - "Życie Pi"


"Wypatrywać bezczynnie pomocy z płonną nadzieją to przegrać własne życie,  zmarnować je na mrzonkach".
                                                                                                       Yann Martel - "Życie Pi".

Życzę Wam miłego dnia
;)

Komentarze

 1. te dwa fragmenty dały obraz, że warto sięgnąć po tą książkę...
  dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny blog!!!
  Obserwujemy???
  http://moniqqus.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. właśnie jestem w trakcie "Życia Pi"... od kwietnia się za nią zabierałam, aż zaczęłam kilka dni temu i wciągnęła mnie :)))

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwszy cytat jest bardzo trafny. Człowiek na co dzień myśli, jakie jego życie jest denne, niepełne, a w obliczu zagrożenia okazuje się, że całkiem przyjemnie mu się żyło.

  OdpowiedzUsuń
 5. ja mam takie swoje ulubione cytaty w jesiennej milosci nicholasa sparksa

  OdpowiedzUsuń
 6. dziękuję za komentarz

  OdpowiedzUsuń
 7. Zawsze czytajac ksiazke, a robie to zazwyczaj krotko przed zasnieciem, mam przy sobie notes. Zapisuje w nim wszystko to co wydaje mi sie interesujace. Czesto wracam do tych notatek, poniewaz zazwyczaj sa madrosco o ktorych czesto zapominamy!

  OdpowiedzUsuń
 8. To otwarte zaproszenie dla was wszystkich, aby stać się częścią największej organizacji na świecie i osiągnąć szczyt kariery. Gdy rozpoczyna się tegoroczny program rekrutacyjny, a nasza coroczna impreza żniwna jest już blisko. Wielki mistrz dał nam mandat, aby zawsze docierać do ludzi takich jak ty, więc skorzystaj z okazji i dołącz do wielkiej organizacji Illuminati, dołącz do naszej globalnej jednostki. Doprowadzić ubogich, potrzebujących i utalentowanych do sławy i bogactwa. Zdobądź pieniądze, sławę, potęgę, bezpieczeństwo, zdobądź uznanie w swoim biznesie, karierze politycznej, awansuj na najwyższe pozycje we wszystkim, co robisz, bądź chroniony duchowo i fizycznie! Wszystko to osiągniesz w blasku oczu

  Iluminaci nie mają żadnego związku z satanizmem, lucyferyzmem ani żadną religią. Podczas gdy nasi poszczególni członkowie mogą podążać za dowolnym wybranym przez siebie bóstwem, działamy wyłącznie dla dobra i ochrony gatunku ludzkiego.

  Czy akceptujesz przynależność do nowego porządku światowego Illuminati?
  Call & WhatsApp +19735567426
  📩 illuminatipriest60@gmail.com

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Nowości Kosmetyczne No7

Kwietniowy Glossybox - Edycja UK

Lutowy Glossybox - Edycja UK